top of page
  • Anna Maria Beylunioğlu Atlı

Toprağınıza zarar vermeyin!Ebru Kaptan


Sırf meyve ve sebzeleriniz daha çok para etsin diye besleme adı altında dünya kadar kimyasal tarım ilaçlarını vere vere topraklarımızı verimsiz kullanılamaz hale getirdiniz. Şimdi de Türkiye çölleşiyor diye paylaşımlar yapıyorsunuz orada burada.


Soruyorum size siz tahlil yaptırmadan nasıl kafanıza göre ilaç, vitamin vb takviyeler almıyorsanız, toprağınıza da düzenli olarak her yıl toprak analizi yaptırmadan takviye veremezsiniz. Doktorunuz nasıl size sağlıklı organik gerçek gıdalar ile beslenin diyor, biz de toprağınızı gerçek organik maddeler ile besleyin diyoruz.


Dün ova bölgesindeki üreticiler yetişen hiçbir meyvenin, hiçbir sebzenin tadının kalmadığından dert yandıklarına şahit oldum. Bakın tabakta gördüğünüz eriklerin ağaçları beş yıldır hiçbir kimyasal besleme yada herhangi bir ilaç görmüyor. Her zaman söylüyorum: Bahçelerimiz hepinize ders niteliğinde. Bu anlamda öğrenmek isteyen herkese kapılarımız açık.


Lütfen lütfen! Artık İnternet çağında yaşıyoruz. Araştırmadan körü körüne sırf ziraatçiniz öyle diyor diye cebinize ve en önemlisi topraklarınıza zarar vermeyin. Unutmayın bu topraklar yaşadığımız sürece emanetimiz ve emanete hıyanet günahtır.72 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page